Niet voor het eerst dit seizoen ergerde Willem van Hanegem zich dit weekend aan zijn Feyenoord. Dat terwijl de Rotterdammers door de 1-2 zege op Fortuna Sittard een enorme stap zetten richting Champions League-voetbal. "Het was niet om aan te gluren, en toch ben je weer blij als een klein kind dat ze gewonnen hebben", aldus De Kromme in de podcast Willem & Wessel.
Als het aan Van Hanegem ligt, gaat Feyenoord volgend seizoen de Champions League in zónder Van Persie. "Ik ga er niet over, maar het zou geen goede zaak zijn. Hij was geweldig als speler, maar niet als trainer. Als je gisteren ook weer zat te kijken, dacht je: dit kan toch niet? Straks gaat het nog fout. En dan is het je eigen schuld."
Van Hanegem had vooral veel meer tempo in het spel willen zien. Opvallend genoeg nam hij Oussama Targhalline, volgens velen een van de uitblinkers tegen Fortuna Sittard, als voorbeeld. "Het is een aardige speler, maar hij moet eens leren dat je als je speelt, daarna ook beweegt. Nu loopt hij alleen maar naar je toe en wil hij de bal weer terug hebben. Speel nou eens door."
Dat Feyenoord met nog twee duels te gaan de tweede plek stevig in handen heeft, zorgt bij Van Hanegem dus niet voor meer optimisme. "Je hoort steeds: 'Maar we staan nog tweede'. Dan denk ik: wees nu alsjeblieft blij dat dit hele seizoen op één of twee ploegen na gewoon droevig was. Hoe hoog staat Nederland nog Europees?", doelde hij op het slechte seizoen dat naast Feyenoord ook clubs als Ajax en AZ doormaakten.
Daarnaast mist hij plezier in het voetbal. "In het veld is dat er niet en bij een groot gedeelte in het stadion ook niet. Het moet niet zo zijn dat je de zenuwen krijgt als je zit te kijken. Je wil een ploeg zien die erop vliegt. Dan hoeft het niet altijd geweldig te zijn."
Plaats reactie
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties