Feyenoord wil opnieuw een telg uit de familie Schaken aan zich binden. De Rotterdammers volgen met veel belangstelling de situatie van Kirayno Schaken, de zestienjarige aanvaller van SC Heerenveen en zoon van voormalig Feyenoord-speler Ruben Schaken.
De buitenspeler beschikt in Friesland nog over een contract tot medio 2028, maar heeft de mogelijkheid om die verbintenis open te breken en te verlengen. Feyenoord ziet echter kansen om hem over te nemen en toe te voegen aan de jeugdopleiding in Rotterdam.
Kirayno is niet de enige Schaken met een verleden of toekomst in De Kuip. Zijn broer Jerayno Schaken maakt al deel uit van de Feyenoord Academy. De eveneens zestienjarige aanvaller kwam afgelopen zomer over van SC Heerenveen en tekende recent een contract tot medio 2028. Feyenoord hoopt nu ook Kirayno naar Rotterdam te halen.
In gesprek met journalist Sander de Vries laat Ruben Schaken weten dat twee voorstellen van SC Heerenveen zijn afgewezen. De aanbiedingen voldoen volgens de familie niet aan de verwachtingen. De Friese club wil voor de zomer duidelijkheid over de toekomst van het talent. Eerder zag SC Heerenveen al Dean Hooiveld vertrekken naar Feyenoord, wat het verlies van nog een talent extra gevoelig maakt.
Familie Schaken
Ruben Schaken heeft in totaal drie zonen. De jongste, Devayo Schaken, liep op zesjarige leeftijd al stage bij Feyenoord. Over de passie van zijn zoons voor de club zei hij eerder: ''Ja, dat is bizar, hè. Het zit, denk ik, toch een beetje in de genen. Ik heb heel veel verhalen aan de jongens verteld over de sfeer en de opkomst in De Kuip. Als je in dat stadion mag spelen, dat het luik omhoog gaat. Dat is ongekend. Die verhalen blijven bij hen hangen en hopelijk gaan ze dat ook ooit meemaken.''
Plaats reactie
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties