Feyenoord neemt het woensdagavond in de Champions League op tegen Como. Pieter Zwart, hoofdredacteur van Voetbal International, analyseerde de Italiaanse ploeg en ziet duidelijke kansen voor Feyenoord. Hij vertelde erover in VI Pro.
Zwart beschreef het Como van trainer Cesc Fabregas als 'een heel interessante ploeg'. "De klassieke opvattingen over Italiaans voetbal zijn al niet helemaal meer waar, maar Como voldoet er zeker niet aan. Het is een heel Spaanse ploeg met de manier waarop ze hun positiespel inrichten. Een ploeg met veel technische voetballers."
Daarbij constateerde hij ook twee duidelijke zwaktes van de ploeg. "De eerste is dat het bij balverlies behoorlijk open kan liggen. Ze spelen met vrij offensieve backs, zeker aan hun linkerkant. Feyenoord-fans zullen meteen visualiseren dat als de linksback weg is, Hadj-Moussa in die ruimte kan lopen. Dat is voor Feyenoord wel aantrekkelijk."
"In algemene zin is verdedigen niet hun sterkste punt", noemde Zwart als tweede zwakte van Como. "Als het niet lukt om de eerste druk erop te krijgen, dan zijn de ruimtes tussen de linies soms iets te groot en is er niet altijd druk op de bal. Feyenoord kan dan de bal erachter leggen of de ruimtes vinden aan de zijkanten."
"Als Feyenoord goed is aan de bal, gaan ze ook tegen dit Como ruimtes krijgen. Maar", waarschuwde hij tot slot, "dit Como gaat je ook wel eens zelf achter de bal aan laten lopen."
Plaats reactie
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties