Trainer Arne Slot legt uit waarom Gernot Trauner niet start tegen Excelsior. De Oostenrijker moet tegen de Kralingers genoegen nemen met een plek op de bank. Slot vertelt wel dat Trauner gaat starten in de belangrijke wedstrijd tegen Atletico Madrid en minuten kan maken tegen PSV.
''Trauner kan een van de twee wedstrijden spelen'', doelt Slot op de wedstrijd van zaterdagmiddag en van dinsdag tegen Atletico Madrid. ''Ik had hem heel graag vandaag opgesteld. Het is zo kort op elkaar en Trauner heeft wat meer hersteltijd nodig. Als het vandaag op gras was geweest, had ik hem vandaag opgesteld. Het is op kunstgras, en dan weet je echt niet hoe zijn lichaam en knie daarop gaat reageren. Dan weet je niet of je hem volgende week tegen PSV beschikbaar hebt. Vandaar dat we bij hem de keuze hebben gemaakt om hem niet op te stellen.''
Vrijdag waren er nog wat twijfels of Calvin Stengs fit genoeg was om te starten tegen Excelsior. De aanvallende middenvelder kon de training niet volledig afmaken, zo vertelt Slot. ''Stengs viel vrijdag op de training uit omdat hij zich duizelig voelde. Daar heeft hij gedurende dag nog last van gehad, maar 's avonds voelde hij zich weer helemaal fris. Goed kunnen slapen, goed kunnen ontbijten. Dan ben je blij dat hij kan spelen. Wat er met Zerrouki is? Daar weet ik niks van'', reageert Slot op het gerucht dat de middenvelder niet fit is. ''Hij is niet ziek, alleen speelt hij niet.''
Rendement Stengs
De aanvallende middenvelder van Feyenoord scoorde drie keer en gaf zes assist in de Eredivise. Hans Kraay jr. vraagt wat Slot heeft losgemaakt in Stengs. ''Je wijst ze erop dat een bal moet worden ingespeeld zonder stuit, je wijst erop dat een nummer tien rendement moet hebben, diepgang moet hebben, dat je voor de goal moet komen. Calvin heeft in de tijd dat hij bij AZ zat ook zijn rendement gehad, dat hij in Nice een mindere fase heeft gehad.''
''Hij had een minder rendement in Antwerp, maar speelde daar wel erg sterk. Hij speelde alleen wat verder terug. 25 wedstrijden 1 goal vond ik zelf ook niet genoeg. Nu speelt hij ook in een goed team, maar is hij zich ook bewust van dat hij veel voor de goal moet komen. Hij speelt bij ons ook op tien, dan heb je wat meer ruimte en tijd om voor de goal te komen dan wanneer je vanaf de zijkant komt."
Plaats reactie
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties