NLB-203455080

Feyenoord kwetsbaar in omschakeling: ''Dan moet je anticiperen daarop als speler''

Feyenoord kende zondagmiddag een moeizame wedstrijd tegen Fortuna Sittard, waarin met name de restverdediging meerdere keren tekortschoot. De Rotterdammers kwamen in de eerste helft goed weg bij een aantal gevaarlijke counters en mochten van geluk spreken dat de thuisploeg de geboden ruimtes niet wist af te straffen.

In de omschakeling lag het bij Feyenoord regelmatig open. Ondanks een tactische aanpassing, waarbij een middenvelder geregeld inzakte in de laatste lijn om met vijf verdedigers te spelen, bleef de ploeg kwetsbaar. De extra zekerheid achterin moest juist de ruimtes tussen verdediging en middenveld verkleinen, maar in de praktijk ontstonden alsnog grote gaten, onder meer bij loopacties en standaardsituaties.

Volgens Rijnmond-verslaggever Dennis Kranenburg was dat duidelijk zichtbaar. ''Als je ziet hoe de wedstrijd is verlopen, zo moeizaam. Feyenoord is een aantal keer heel goed weggekomen met de bal op de paal. Targhalline voorkomt met een geweldige tackle een schot op doel. Je zag verdedigend in de omschakeling dat het af en toe een gatenkaas leek bij Feyenoord. Als je ziet hoe ze daar wegkomen en het toch nog weten om te draaien, dan snap ik heel goed met alle belangen dat de euforie heel erg groot is.''

Het was opvallend dat het bij Feyenoord een aantal keer misging. Adviseur Dick Advocaat heeft hier ongetwijfeld op gehamerd. Ook trainer Robin van Persie erkende na afloop dat het in de eerste helft niet goed stond. ''In de eerste helft stonden wij op een aantal momenten met onze restverdediging niet goed, waardoor ze twee hele grote kansen kregen. Dat mag niet gebeuren, je moet wanneer het 5 tegen 4 staat achterin het beter regelen.''

De problemen kwamen onder meer naar voren bij standaardsituaties. Fortuna Sittard hield in sommige gevallen twee spelers voorin, waardoor Feyenoord in ondertal kwam te staan bij lange ballen. Daardoor ontstonden lastige situaties voor onder anderen Gernot Trauner. ''Daarin weet iedereen wat ieder zijn taak is, alleen normaal gesproken is het zo dat een tegenstander een speler voorin houdt of zelfs nul. Ze hadden in dat moment er twee voor staan, dan moet je anticiperen daarop als speler. Dat was niet goed van ons en daar kwamen we heel goed weg.''

Na rust en zeker na de rode kaart voor Fortuna Sittard gooide Feyenoord het over een andere boeg. De ploeg van Van Persie schakelde om naar een aanvallender systeem, waarbij met meerdere aanvallers druk werd gezet op de laatste lijn van de tegenstander. Die omzetting pakte uiteindelijk goed uit, want Feyenoord wist de achterstand om te buigen in een 1-2 overwinning en hield daarmee zicht op een ticket voor de Champions League.

Plaats reactie
666

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties