De 'paspoortgate' lijkt geen grote invloed te hebben op het huidige Eredivisieseizoen. De rechtbank stelde maandag dat het duel tussen Go Ahead Eagles en NAC Breda, waarin de thuisploeg een volgens NAC niet-speelgerechtigde speler opstelde, niet overgespeeld hoeft te worden.
De zaak ging over de wedstrijd Go Ahead Eagles - NAC Breda op 15 maart. Daarin stond Dean James aan de aftrap, maar omdat hij als Indonesisch international niet meer over de Nederlands nationaliteit zou beschikken waren er twijfels over zijn speelgerechtigdheid. NAC wilde het duel daarom laten overspelen. Dat het in Deventer met 6-0 onderuit ging, had daar ook mee te maken.
De KNVB vreesde voor de gevolgen als NAC in het gelijk werd gesteld. Dat kon namelijk leiden tot een sneeuwbaleffect, waarin veel meer clubs naar de rechter zouden stappen om wedstrijden opnieuw te laten spelen. De kans daarop is door deze uitspraak nu een stuk kleiner.
Paspoortgate
James is een van de vele spelers in de Eredivisie over wie veel onduidelijkheid heerste door de 'paspoortgate'. Het gaat om spelers met een dubbele nationaliteit die ervoor kozen om voor landen als Suriname of Indonesië uit te komen. Later bleek dat daarmee hun Nederlandse nationaliteit mogelijk is vervallen en ze daardoor niet speelgerechtigd waren in de Eredivisie.
De KNVB erkende dat een wedstrijd waarin een niet-speelgerechtigde speler meedeed, in de regel moet worden overgespeeld. Door de omvang van de paspoortgate ging het hier echter om 133 wedstrijden. Mede daarom oordeelde de rechter in Utrecht dat het niet onredelijk is van de KNVB om deze wedstrijd níét te laten overspelen.
Plaats reactie
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties