20260122_173101

Ambitiedocument Stadiondriehoek vastgesteld: ruimte voor renovatie De Kuip

Het college van B&W van Rotterdam heeft het ambitiedocument voor de Stadiondriehoek vastgesteld. In de plannen blijft ruimte voor renovatie en uitbreiding van De Kuip, terwijl het gebied rondom het stadion zich moet ontwikkelen tot een dynamisch stadsdeel met wonen, onderwijs, sport, innovatie en groen.

Club en Stadion Feijenoord waren vanaf het begin betrokken bij de plannen. Het gebied rond De Kuip is momenteel grotendeels ingericht voor parkeren en is vooral levendig op wedstrijddagen. In de nieuwe plannen wordt boven het parkeren nieuwe buitenruimte gerealiseerd, met nieuwe routes, ontmoetingsplekken en voorzieningen. Ook blijft er ruimte voor parkeren voor auto, fiets en bus, wat belangrijk is voor de bereikbaarheid van Feyenoord-wedstrijden.

Lilian de Leeuw, directeur van Stadion Feijenoord, benadrukt het belang van de plannen voor de toekomst van het stadiongebied. ''Als grootste partij in dit gebied hebben we, club en stadion, samen met onze adviseurs vanaf het begin aan tafel gezeten. We are here to stay, was daarbij ons vertrekpunt. En we willen ruimte om te groeien. Ik denk dat dit gelukt is. De omgeving van De Kuip wordt ook op de dagen dat Feyenoord niet speelt een gezellige plek om te verblijven. Het Stadionplein wordt een levendig speelveld voor sport, ontspanning en vermaak. Voor ons is dat ook commercieel interessant.’’

Ook financieel directeur Pieter Smorenburg ziet dat het plan kansen biedt voor Feyenoord en het stadion. ''Het is in ieders belang dat het voetbal goed gefaciliteerd wordt. Feyenoord is natuurlijk ook heel belangrijk voor de stad. Het gaat niet alleen om die 45.000 mensen die hier elke twee weken op de tribune zitten. Het allerbelangrijkste is dat we, met zo min mogelijk overlast voor de omgeving, hier kunnen blijven voetballen en dat onze supporters makkelijk naar het stadion kunnen komen en kunnen parkeren. Als je dan op de plek waar nu nog wordt geparkeerd andere activiteiten gaat ontplooien, moet je andere oplossingen bedenken. Met de nodige creativiteit gaat dat zeker lukken.’’

Wonen, onderwijs en AI Datacampus

De Stadiondriehoek moet uitgroeien tot een stedelijk gebied waar wonen, werken, onderwijs en sport samenkomen. Er is ruimte voor ongeveer 2.500 tot 3.000 woningen, werkplekken en voorzieningen. Een belangrijk onderdeel van de plannen is de ontwikkeling van een AI Datacampus, waar mbo-, hbo- en universitaire opleidingen samenwerken met bedrijven op het gebied van data, technologie en kunstmatige intelligentie. Daarnaast moet het gebied een belangrijke verbinding vormen tussen omliggende wijken, Stadionpark en de rest van Rotterdam, onder meer via station Stadionpark en nieuwe openbaar vervoerverbindingen.

Lees meer over
De Kuip
Plaats reactie
666

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties