NLB-201400266

Feyenoord dringend op zoek naar goals: cijfers tonen daling in 2026

Feyenoord heeft in de strijd om de tweede plaats in de Eredivisie dringend behoefte aan meer doelpunten. De productie is na de winterstop duidelijk teruggelopen, terwijl concurrenten als Ajax en NEC effectiever omgaan met standaardsituaties en wissels. Trainer Robin van Persie zag zijn ploeg moeizaam winnen van Go Ahead Eagles en constateerde na afloop dan ook: ''We missen te veel kansen.''

De cijfers onderstrepen dat beeld, zo blijk uit data van het Algemeen Dagblad Voor de jaarwisseling kwam Feyenoord gemiddeld tot 2,5 doelpunt per wedstrijd; in 2026 is dat gedaald naar 1,8. Ook de Expected Goals zakte van 2,3 naar 1,4. Daarbij moet worden aangetekend dat de 0-7 zege op Heracles Almelo in oktober de statistieken van de eerste seizoenshelft flink heeft opgekrikt. Opvallend genoeg komt Feyenoord nog altijd even vaak in de zestien van de tegenstander en geven de Rotterdammers zelfs meer voorzetten dan voor de winterstop.

Cornervloek en afhankelijkheid van Ueda

De effectiviteit bij corners blijft een terugkerend punt van zorg. Tegen Go Ahead Eagles leverden negentien hoekschoppen geen doelpunt op. Twee inzetten werden van de lijn gehaald en Jakub Moder trof de lat, maar het rendement blijft achter. Feyenoord scoorde dit seizoen vier keer uit een corner, minder dan Ajax (7) en NEC (5). In totaal deden negen eredivisieclubs het op dat vlak beter. Het gemis van Sem Steijn, die met zijn traptechniek belangrijk was bij standaardsituaties en scoorde uit een directe vrije trap tegen NAC Breda, is daarbij een tegenvaller. De middenvelder ligt met een knieblessure voorlopig uit de roulatie.

Verdedigend staat het bij corners juist uitstekend, met slechts één tegengoal uit een hoekschop: het laagste aantal in de Eredivisie. Het probleem zit voorin. Feyenoord had dit seizoen vijftien verschillende doelpuntenmakers, maar de productie is sterk geconcentreerd. Ayase Ueda (18), Steijn (7) en Anis Hadj Moussa (6) zijn samen goed voor 31 van de 53 treffers, bijna 59 procent van het totaal. Ter vergelijking: bij NEC is dat aandeel 34,5 procent en bij Ajax precies 50 procent.

Ook vanaf de bank blijft de impuls beperkt. Feyenoord zag invallers zeven keer scoren, terwijl NEC dat al dertien keer deed. Clubs als Fortuna Sittard (10) en FC Volendam (8) halen eveneens meer rendement uit hun wissels. In de jacht op Champions League-voetbal zal Feyenoord de komende weken efficiënter moeten worden voor het doel.

Lees meer over
Robin van Persie
Plaats reactie
666

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties