Na het Europese succes van vorig seizoen, heeft Feyenoord veel sterspelers verkocht. Er wordt veel gespeculeerd over eventuele nieuwe aankopen of zelfs het vertrek van spelers uit de huidige selectie. Arne Slot vertelt in gesprek met RTV Rijnmond meer over eventuele transfers en over uitlekkende transfertargets bij de stadionclub.
Aan het einde van vorig seizoen en tijdens de voorbereiding op het huidige seizoen zijn er de nodige basisspelers vertrokken uit de selectie van Slot. De trainer zag het zelf liever niet gebeuren, maar begrijpt de keuze van de club: "Dat het afgelopen zomer gebeurde kwam dus niet als een verrassing. Dat het zo massaal gebeurde, dat zou ik als trainer liever anders zien. Maar ik snap het wel dat de club kiest om zo veel geld te verdienen want er is in de vier, vijf jaar ervoor amper een speler verkocht."
Kwetsbare posities
De gehele eerste seizoenshelft gaat het al over de 'nummer 6' positie bij Feyenoord. De Rotterdammers slaagde er vorige zomer niet in om een directe opvolger voor Fredrik Aursnes te halen. "Dat was de laatste speler die wegging en wij hadden meteen de intentie en ambitie om die plek opnieuw in te vullen. Maar dat is niet gelukt en dan moet je als trainer verder met de groep die je hebt. Daardoor spelen we nu met de punt naar voren en we staan op de plek waar we nu staan. Dus ik ben tevreden over hoe de jongens het gedaan hebben", zei Slot tegenover Dennis Kranenburg van RTV Rijnmond. Volgens de trainer zijn er meerdere 'kwetsbare' posities: "We kijken wel naar de posities waar we kwetsbaar kunnen zijn. Kökcü en Trauner bijvoorbeeld, staan ook op vier gele kaarten. Dus de 'nummer 6' en rechter centrumpositie zijn de posities waar we voornamelijk naar kijken. Hier hangt wel een prijskaartje aan en ondanks dat wij bovenaan staan, zijn wij nog niet de club die ook de bedragen kan uitgeven die horen bij een club die bovenaan staat."
Uitlekkende transfertargets
De namen van Mees Hilgers en Ramiz Zerrouki vallen regelmatig als potentiële versterkingen voor Feyenoord. Dat de transfertargets vaak uitlekken via de media, bevalt de trainer niet. "Het stoort mij niet, het is echt iets van de voetballerij. Maar ik heb de indruk dat het bij Feyenoord net iets meer is. Ik heb er niet zozeer last van, maar het is wel zo dat de club en supporters er last van hebben. Op deze manier komen er soms dingen naar buiten waardoor transfers niet doorgaan of andere clubs wakker worden. En dat is absoluut niet in het belang van Feyenoord en dus van de supporters", vertelt Slot.
Plaats reactie
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties