NLB-206245870

"We hebben een ingespeeld duo, dus het is nooit ideaal om dat uit elkaar te halen"

Giovanni van Bronckhorst baalt van het puntenverlies tegen ADO Den Haag, maar zag zondagmiddag ook enkele positieve punten. De trainer ging na afloop in op het late afhaken van Jeremiah St. Juste, het basisdebuut van Javi López en de rol van Het Legioen tijdens de comeback. Tegelijkertijd beseft Van Bronckhorst dat Feyenoord zich dergelijke misstappen niet te vaak kan veroorloven.

"Jerry is natuurlijk wel een speler die de eerste wedstrijden heel goed heeft gespeeld", vertelt Van Bronckhorst op de persconferentie zondagmiddag. "We hebben centraal een ingespeeld duo, dus het is nooit ideaal om dat uit elkaar te halen. Uiteindelijk moest ik het alleen wel doen. Ik denk niet dat dit het ideaalplaatje is, maar het is altijd moeilijk te zeggen of het invloed heeft gehad."

Over het basisdebuut van Javi López is de hoofdtrainer in ieder geval niet ontevreden. "Hij hoorde pas net voor de wedstrijd dat hij ging spelen, en de combinatie van twee linkspoten op links is altijd wel goed. Bij vlagen was hij ook ondersteunend in de aanval, dus ik denk dat het wel een redelijk basisdebuut is geweest. Het is natuurlijk jammer dat het niet met winst is geweest."

Ook zondagmiddag ervoer Van Bronckhorst het effect van Het Legioen. "De wisselwerking tussen het team en supporters is natuurlijk heel puur. Dat hebben we in de eerste helft natuurlijk ook wel gemerkt. Uiteindelijk heeft De Kuip ook geholpen om tot de 2-2 gekomen. We willen natuurlijk met z'n allen dat De Kuip erachter gaat staan, want we hebben in het verleden gezien dat de fans een beslissende factor kunnen zijn."

Over de doelstelling om kampioen te worden, hoeft Van Bronckhorst het voorlopig nog niet te hebben. "We moeten wel stappen gaan maken en wedstrijden gaan winnen. Het is voor ons als team wel een ontwikkelingspuntje dat je dit soort wedstrijden moet winnen. Je wil op het einde nog kans maken, maar nu wordt de afstand alleen maar groter. Het lijkt me duidelijk dat je, met alle respect, tegen ADO en Go Ahead geen punten mag laten liggen. Wij moeten er veel beter mee omgaan."

Lees meer over
Giovanni van Bronckhorst
Plaats reactie
666

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties