Copyright-ProShots-31324449

Van Persie: "Ik vind dat Gijs het heeft verdiend na zijn invalbeurt"

Robin van Persie genoot ruim voor de aftrap al van de sfeer in De Kuip. "Alle supporters staan aan en iedereen heeft er zin in", zei de trainer met een glimlach. Van Persie besprak verder in gesprek met Ziggo Sport wat hij verwacht van de wedstrijd tegen Aston Villa en ging in op zijn opstelling.

"Ik ben vanavond vooral heel erg benieuwd waar wij staan in vergelijking met een topteam uit de Premier League", vertelt de trainer een half uur voor de aftrap van de wedstrijd in De Kuip. "Dat gaat dan vooral over intensiteit, sprinten en het bespelen van de ruimtes. Ik ben benieuwd of we die momenten goed genoeg kunnen herkennen."

Van Persie weet dat zijn spelers niet onnodig veel duels aan moeten gaan. "Tuurlijk moet je ze spelen, maar af en toe kan je ook slim zijn tegen hele sterke spelers. Teams als Aston Villa staan er om bekend dat ze heel fysiek zijn, dus dat weten we. Tot op zekere hoogte moet je daarin mee, maar er zit ook wel een grens aan. Als het nodig is moet je heel snel van kant wisselen."

Keuzes in de opstelling

Van Persie heeft één verrassende wissel doorgevoerd in zijn opstelling. Gijs Smal begint namelijk in plaats van Jordan Bos. "Bos heeft al eerder dat hij twee keer achter elkaar kan spelen, maar ik vind dat Gijs het heeft verdiend na zijn invalbeurt. Gijs doet het hartstikke goed, staat er altijd als het nodig is en dat mag ook wel beloond worden."

Op het middenveld begint Luciano Valente op de positie van Quinten Timber. De middelste linie is compleet met In-Beom Hwang en Sem Steijn. "We konden kiezen om Hwang of Oussama te laten starten, maar Targhalline heeft in een paar maanden al meer gespeeld dan afgelopen seizoen. Hij had het de laatste wedstrijden fysiek moeilijk, dus het leek ons verstandig dat Hwang begint."

Lees meer over
Robin van Persie Gijs Smal
Plaats reactie
666

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties