NLB-208366384

Van Bronckhorst ziet wapen bij Feyenoord: "Daar kunnen wij van profiteren"

Giovanni van Bronckhorst kijkt met tevredenheid terug op de 3-2 overwinning van Feyenoord tegen Como. De trainer zag zijn ploeg na een lastige openingsfase steeds beter grip krijgen op de Italianen en is vooral enthousiast over de samenwerking aan de rechterkant. Wel zorgde het uitvallen van Luciano Valente voor een smetje op de Champions League-avond.

"Je verwacht hoe een team gaat spelen, maar we moesten wel schakelen omdat ze een iets andere bezetting hadden. Vooral bij hun balbezit hadden we wat moeite en daar profiteerden zij wel van", begint Van Bronckhorst voor de camera van Ziggo Sport. "Daarna deden we het beter, want de eerste bal ging vaak van de keeper naar de middenvelder en dan naar de centrale verdediger. De bal moest echt eerst naar de centrale verdedigers, want dan was er meer tijd om goede rugdekking te geven."

Feyenoord had het voordeel dat de gelijkmaker al snel viel. "Het helpt wel, maar wij hebben gewoon heel goed gespeeld op de manier waarop wij willen spelen. We hebben goed geprobeerd om druk te zetten. Toen we op 3-1 voorsprong kwamen, hebben we iets meer mensen centraal gebracht, waardoor de bal meer naar de buitenkant toe kon. Como is natuurlijk wel een team met kwaliteit, dus dan is de 3-1 wel bevrijdend."

"Het is moeilijk om een speler als Paz te dekken. We hebben ervoor gekozen om een van onze centrale verdedigers door te laten dekken, maar dan heeft hij wel de kwaliteit om weg te draaien. We hebben hem redelijk verdedigd, want volgens mij heeft hij alleen afstandsschoten gehad. We hebben wel de angel uit Como gehaald. Het is natuurlijk een heel fijne overwinning voor ons", vervolgt Van Bronckhorst.

Hadj Moussa blinkt uit

In de tweede helft kreeg Hadj Moussa veel meer ruimte om acties te maken en dat kwam voor de trainer van Feyenoord niet als een verrassing. "Het is ook logisch dat de ruimtes groter worden als je op voorsprong komt. De combinatie met Read en Zechiël aan de rechterkant zorgt voor zoveel twijfel bij een tegenstander dat wij daarvan kunnen profiteren. Dat werkte goed en daar ben ik heel blij mee. Jammer dat de 3-2 nog valt, maar we zijn blij met vanavond."

Van Bronckhorst hoorde in gesprek met Spaanse media een vergelijking die hij van dichtbij heeft meegemaakt. "Hadj Moussa is een belangrijke speler en ik hoorde net dat ze hem in Spanje vergelijken met Robben. Dat was ook een speler van wie je weet wat hij gaat doen, maar hij doet het zo snel. Het is heel moeilijk om te verdedigen."

Blessure Valente

De grootste domper op de avond was dat Luciano Valente de tweede helft niet kon spelen, maar volgens Van Bronckhorst is het nog afwachten wat de status van zijn uitblinker is. "We waren met de staf over de tweede helft aan het praten, maar hij had een momentje en voelde het wat stijf worden. We willen dan met hem geen risico nemen, dus we zullen morgen afwachten of het meevalt."

Lees meer over
Giovanni van Bronckhorst
Plaats reactie
666

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties