Giovanni van Bronckhorst is tevreden over de manier waarop Feyenoord zaterdagmiddag voor de dag kwam tegen NEC. De trainer zag zijn ploeg vooral verdedigend sterk spelen en had complimenten over voor Jeremiah St. Juste. Ook debutant Jerayno Schaken kon na afloop rekenen op lovende woorden.
"Ik vond het hele team scherp, maar ook de verdediging vond ik heel scherp spelen", klinkt de eerste reactie van Van Bronckhorst in gesprek met ESPN. De trainer ging ook mee in de complimenten van de analisten aan Jeremiah St. Juste. "Ik kan begrijpen dat hij dat zegt, omdat Jerry een aantal keer heel fel was in de duels en vandaag ook veel duels heeft gewonnen. Ik kan het wel beamen. We hadden echt de controle over de wedstrijd, eigenlijk in de eerste helft nog het meest."
Van Bronckhorst is wel enigszins kritisch op het afmaken van de kansen in de eerste helft. "De laatste pass in de zestien was niet goed genoeg, waardoor je niet tot grote kansen komt. In de tweede helft gaat dat een stuk beter, want we hadden heel snel twee grote kansen. Dat bracht ons wel in de wedstrijd. Ik denk dat we NEC vandaag ook wel in de zwakte lieten spelen, dat hebben we geweldig gedaan."
De trainer van Feyenoord krijgt al snel een glimlach op zijn gezicht als het gaat over debutant Jerayno Schaken. "Jerayno is een speler met heel veel potentie en dat laat hij vandaag zien. Als je toch je debuut moet maken in zo'n wedstrijd en je kan ook nog zo'n goal maken, dan zal hij dat niet snel vergeten. Hij staat ingeschreven, dus ik denk dat hij woensdag wel meegaat."
Ervaren krachten blijven op de bank
Van Bronckhorst liet zaterdag veel spelers uit de eigen jeugd invallen, waardoor spelers als Gonçalo Borges en Sem Steijn de hele wedstrijd moesten toekijken vanaf de bank. "De jeugd is natuurlijk een heel belangrijke pijler voor ons. De jeugdopleiding levert al jaren geweldig werk. Je ziet ook de kwaliteit en het talent bij Shaqueel en Jerayno. Als we moeten wisselen, gaan we in dat geval voor jeugd."
Komende woensdag speelt Feyenoord op bezoek bij FC Barcelona en daar kijkt Van Bronckhorst uiteraard ook in het bijzonder naar uit. "We hebben vier wedstrijden om ons voor te bereiden op de eerste wedstrijd in de Champions League. Dat zal een andere ervaring en een ander podium zijn, maar het is iets waar we naar uitkijken."
Situatie Hadj Moussa
Van Bronckhorst is er nog altijd van overtuigd dat Anis Hadj Moussa ook op de laatste dag van de Saudische transfermarkt nog speler van Feyenoord blijft. "Hij is natuurlijk gewoon speler van Feyenoord en heeft vorig jaar zijn waarde bewezen in goals en assists samen met Ueda. Ik zal morgen met hem gaan praten, want Anis kan en moet natuurlijk nog steeds belangrijk zijn voor dit team."
"Zijn toekomst ligt bij Feyenoord en uiteindelijk moeten we door. Teleurstelling zal er zijn, maar uiteindelijk heeft hij ook veel om voor te spelen. Ik hoop dat hij kan vervolgen wat voor speler hij is voor het team", vervolgt de trainer. "Of hij meegaat naar Barcelona hangt ook af van hoe het morgen gaat."
Plaats reactie
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties