copyright proshots 25811676

Priske neemt nog drie duels de tijd voor keeperskwestie

Supporters hoeven de komende drie wedstrijden van Feyenoord nog geen duidelijkheid te verwachten over de keeperskwestie. De Rotterdammers hebben met Justin Bijlow en Timon Wellenreuther twee uitstekende doelmannen onder contract staan die allebei het seizoen willen ingaan als eerste doelman. Trainer Brian Priske gaat na het duel om de Johan Cruijff Schaal bekendmaken wie de strijd heeft gewonnen.

"In het competitieduel met Willem II zal ook duidelijk worden wie de eerste doelman is," bevestigt Priske in gesprek met Voetbal International. Al benadrukt de Deen dat er altijd wijzigingen kunnen plaatsvinden. "Er kan natuurlijk altijd iets gebeuren met de doelman die onder de lat staat. Maar ik heb wel veel vertrouwen in mijn doelman. Dat goede gevoel moet hij ook merken."

Degene die de komende wedstrijden de strijd weet te winnen, houdt voorlopig het vertrouwen. "Ik ben geen trainer die een keeper na een eerste fout direct gaat wisselen. Het vertrouwen van mij en de keeperstrainer is belangrijk. Natuurlijk is de keuze moeilijk, want met Justin Bijlow en Timon Wellenreuther hebben we twee hele goede keepers, die in de basis kunnen staan."

Voor Priske wacht de lastige taak om straks Bijlow of Wellenreuther gemotiveerd te houden. De Deen hierover: "De doelman die naast mij op de bank zal zitten, zal ongetwijfeld teleurgesteld zijn, maar dat moet ook. Dat geldt voor alle wisselspelers. Maar tegelijkertijd moet het hen ook kracht geven om de concurrentiestrijd aan te gaan."

Wie verwacht jij als eerste doelman?

Spitspositie

Priske moet niet alleen onder de lat een keuze maken. Ook in de spitspositie is de concurrentie groot. Santiago Gimenez, Ayase Ueda en Julián Carranza azen op speelminuten. "Dat vind ik niet moeilijk. Dat is een onderdeel van het voetbal. Er staan elf spelers op het veld. Uiteindelijk ben ik de baas. Ik moet de keuzes maken, ik moet die elf spelers kiezen die het beste kunnen presteren vanaf de start van de wedstrijd."

"We spelen heel veel wedstrijden in het seizoen," vervolgt de Deen zijn uitleg in gesprek met ESPN. "We spelen in de Champions League, in de beker ook. Sommige spelers spelen ook met de nationale ploeg. Er zijn zoveel wedstrijden en we hebben iedereen nodig. Dus misschien is het de ene zondag Santi, en dan drie dagen later tegen Manchester City moeten wij misschien met een andere spits spelen. We hebben iedereen nodig."

Welke spits gaat de meeste speeltijd krijgen in het nieuwe seizoen?
Plaats reactie
666

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties