NLB-205084438

Perez verbaasd: ''Dit is dus de tweede trainer die geen heil ziet in Borges''

Gonçalo Borges komt voorlopig nauwelijks voor in de plannen van Giovanni van Bronckhorst. De Portugese buitenspeler begon de voorbereiding nog sterk met een goede wedstrijd tegen FC Dordrecht, maar wist daarna geen basisplaats af te dwingen. Ook onder Robin van Persie kwam Borges al weinig aan spelen toe.

Kenneth Perez vindt het opvallend dat Feyenoord vorig jaar een fors bedrag betaalde voor een speler die vervolgens nauwelijks wordt gebruikt. ''Dat is toch gek?'', zegt Perez in Voetbalpraat. ''Dat ze vorig jaar dat soort bedragen hebben uitgegeven aan spelers waar ze dus blijkbaar niet op één lijn zaten. Als je een Borges haalt, dan moet het plan met de beperkte middelen van Feyenoord toch zijn dat hij gaat spelen, bijna ongeacht wat er gebeurt? Of in ieder geval kans op kans op kans geven om te kijken of het wat kan worden.''

Perez begrijpt weinig van de gang van zaken rond Borges. ''Ik vind het echt wel heel apart hoe dat gegaan is. Want blijkbaar heeft de trainer geen inspraak gehad, want anders had hij hem wel af en toe opgesteld, lijkt mij. Ik vind het nogal wat. Want dit is dus de tweede trainer die geen heil ziet in Borges. Soms zie je dat een nieuwe trainer andere inzichten heeft en een speler wél helemaal ziet zitten.''

Mikos Gouka van het Algemeen Dagblad sluit zich daarbij aan. De transfersom van iets meer dan tien miljoen euro die Feyenoord vorig jaar zomer aan FC Porto betaalde, is fors. ''Ja, daar is natuurlijk veel te veel voor betaald. Wij zijn nog in Portugal geweest met Feyenoord daarna, tegen Braga. Daar kwamen we mensen tegen die hem wekelijks hebben zien spelen, en zij konden niet geloven dat dat bedrag voor hem was betaald.''

Waar spelers als Luka Ivanušec en Neraysho Kasanwirjo te horen hebben gekregen dat zij mogen vertrekken, geldt dat volgens Gouka niet voor Borges. De clubwatcher verwacht dat Feyenoord de vleugelaanvaller voorlopig nog kansen wil geven. ''Als er morgen een club komt die rond het bedrag gaat zitten dat ze betaald hebben, is hij natuurlijk meteen weg. Maar ik heb wel het idee dat ze toch nog wel gaan proberen om hem nog aan de slag te krijgen'', besluit Gouka.

Lees meer over
Gonçalo Borges
Plaats reactie
666

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties