NLB-203769658

Lof voor Read en Steijn: "Mooi dat dat niet weg is"

De laatste twee maanden van de competitie sluit Robin van Persie ongeslagen af. De tweede plek, en daarmee Champions League-voetbal, is een zekerheid. En toch was er weinig enthousiasme bij Feyenoord na de gewonnen wedstrijd tegen PEC Zwolle, behalve dan de opluchting dat een zwaar seizoen is afgesloten. Dat kwam wellicht door de omstandigheden rond deze wedstrijd, zo stellen de radioverslaggevers van RTV Rijnmond.

"Je wint de wedstrijd door twee goede bevliegingen van Hadj-Moussa", begon Dennis van Eersel in de podcast Feyenoord: De Verlenging. "Dat waren niet de enige kansen, dus het was zeker niet de minste wedstrijd van het seizoen. Maar je merkte gewoon dat alle spanning ervanaf was. Het voelde als een verplicht nummertje."

Borges op de bank

Om die reden stonden ook enkele andere namen aan de aftrap. Presentator Frank Stout en collega Dennis Kranenburg vonden daarbij vooral de basisplek van Raheem Sterling vreemd. "Je kunt zeggen: 'We hebben hem nu nog, laten we hem nog gebruiken.' Maar ik vond het wel opmerkelijk, want je hebt Gonçalo Borges en Aymen Sliti nog op de bank", aldus Kranenburg.

Vervolgens schetste hij een treurig beeld van de Portugese aanvaller. "Ik zag Borges, waar serieus geld voor is betaald, hier voor ons met de ziel onder zijn arm warmlopen. Hij stond met z'n hoofd naar beneden te turen met een bal onder z'n arm. Hij is op een gegeven moment ook op die bal gaan zitten. Ik begrijp het wel, hij voelt niet het vertrouwen."

Hij haalde daarbij een interview van het begin van dit kalenderjaar aan. "Toen had hij het idee dat hij z'n kans ging pakken en onmisbaar ging worden voor dit Feyenoord. Te Kloese had het over 17 positieve scoutingsrapporten. Het is jammer dat je hem dan nu zo ziet rondlopen. We hadden gehoopt meer van hem te zien."

Read en Steijn

De wedstrijd zelf werd geen spektakelstuk, al zorgde Anis Hadj-Moussa wel voor een laatste overwinning in dit seizoen. "Zonder hem was het gewoon een 0-0 wedstrijd", aldus Dennis van Eersel. "Casper Tengstedt kreeg ook meerdere kansen om te scoren, maar deed dat niet. Hadj-Moussa is de man die ervoor zorgt dat Feyenoord niet de slechtste nummer twee aller tijden is geworden."

Kranenburg genoot vooral van twee spelers die lange tijd afwezig waren: Givairo Read en Sem Steijn. "Read was gedreven, gretig. Hij maakte acties en was fel in de duels, zoals we Read kennen. Dat vind ik mooi om te zien." Hetzelfde gold voor Steijn. "Hij is constant aan het lopen, scannen en proberen aanspeelbaar te zijn. We weten dat hij daarvoor met een speciale coach werkt. Het is mooi dat dat niet weg is, ondanks dat hij er een tijdje uit is geweest."

Transfer Read

Stout haakte in op de naam van Read. "Eigenlijk had hij de man van het seizoen moeten worden. Als je kijkt waar zijn lat ligt, heeft hij de meeste potentie van alle spelers. Hij zou als enige de Europese top aankunnen. Hij is alleen te lang geblesseerd geweest." De verwachting is dat Read deze zomer een transfer maakt, maar Kranenburg vroeg zich hardop af of dit het beste moment is. "Als je 19 bent, is dit dan het moment om bijvoorbeeld naar Bayern München te gaan?"

"Als clubs van dat kaliber aankloppen, is het altijd het moment", reageerde Van Eersel. "Maar wat jij bedoelt, of hij al klaar is om het daar te redden, dat is natuurlijk een groot vraagteken. Maar als er een bedrag van 30 miljoen of meer komt, dan hoef je daar toch ook niet over na te denken?"

Lees meer over
Dennis van Eersel Givairo Read Champions League Anis Hadj Moussa Sem Steijn Gonçalo Borges Raheem Sterling
Plaats reactie
666

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties