NLB-125055875

'Feyenoord volgt andere clubs met juridisch voorbehoud in paspoortkwestie'

De onrust rond de zogeheten paspoortkwestie in het Nederlandse betaald voetbal blijft voorlopig nog aanwezig. Ook Feyenoord heeft zich inmiddels aangesloten bij een groep clubs die juridisch alle opties openhouden, zonder zich expliciet achter het standpunt van NAC Breda te scharen, zo meldt Voetbal International.

De situatie escaleerde nadat NAC besloot een kort geding aan te spannen tegen de competitieleiding. De club uit Breda wil de verloren wedstrijd tegen Go Ahead Eagles (6-0) aanvechten, omdat Dean James volgens NAC niet speelgerechtigd zou zijn geweest.

Tijdens een digitale vergadering met clubs uit de Eredivisie en Eerste Divisie werd donderdag stevige kritiek geuit op NAC-directeur Remco Oversier. Volgens betrokkenen had de bijeenkomst het karakter van een 'dorpsplein waar met rotte tomaten werd gegooid'. Veel clubs vinden dat NAC te veel handelt uit eigenbelang en daarmee de reputatie van de competitie schaadt.

Het competitiebestuur, met onder anderen Marianne van Leeuwen (KNVB) en Jan de Jong (Eredivisie CV), gaf eerder al aan zich niet te kunnen vinden in de stap van NAC. Toch houdt de club vast aan zijn standpunt, waardoor de rechter op 28 april in Utrecht uitspraak zal moeten doen.

De zorgen bij andere clubs zijn groot. Mocht NAC in het gelijk worden gesteld, dan kan dat verstrekkende gevolgen hebben voor meerdere wedstrijden waarin internationals met een vergelijkbare achtergrond hebben gespeeld.

Feyenoord houdt opties open

In dat spanningsveld kiezen meerdere clubs voor een voorzichtige koers. Eerder stuurden Ajax, FC Volendam en Telstar al een juridisch schrijven waarin zij alle rechten voorbehouden. Inmiddels hebben ook Feyenoord en FC Twente zich bij deze groep gevoegd. Voor dit rijtje aan clubs kunnen de gevolgen uiteraard gaan om miljoenen euro's, bij mislopen van Champions League-voetbal of een degradatie naar de KKD.

Met deze stap spreken de clubs geen directe steun uit voor NAC, maar zorgen ze er wel voor dat ze later kunnen handelen als de situatie daarom vraagt. Mocht de rechter of het competitiebestuur tot nieuwe inzichten komen, dan behouden zij de mogelijkheid om alsnog juridische stappen te ondernemen.

Plaats reactie
666

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties