Meerderheid raad wil doorgaan met ontwikkeling Stadionpark
Geschreven op 2010-01-14 om 17:15:17 | Bekeken: 3770 | Reacties: 32 | Foto: OrangePictures | Bron: Rijnmond.nl
 

Ondanks financiële onzekerheden wil een meerderheid van de Rotterdamse gemeenteraad toch doorgaan met de plannen voor het Stadionpark, waarin ook de nieuwe Kuip moet worden gebouwd.

lleen de SP wil onmiddellijk met de voorbereidingen stoppen, zo bleek woensdag tijdens een vergadering van de raadscommissie Ruimtelijke Ordening in het Rotterdamse stadhuis.

Het omvangrijke project kost miljarden en de gemeente wil ook dat het Rijk bijdraagt aan het gebied rond de nieuwe Kuip aan de Maas. Zo moet er een nieuwe metroverbinding worden aangelegd naar Stadionpark en is ook een intercitystation gepland. Het kabinet heeft tot nog toe geen toezeggingen gedaan.

Het college is daarnaast van plan de voetbalclub Feyenoord een lening van 200 miljoen te verstrekken om de bouw van de Nieuwe Kuip mogelijk te maken. Dit stadion moet dé trekker van het gebied worden en zal, als alles volgens plan verloopt, in 2017 klaar zijn.

 

32 reacties, door 23 leden Quote verbergen
Reactie geplaatst door markfr op 15-01-2010 om 02:23
Het moet gewoon komen,feyenoord word er nooit slechter van.
Het levert alleen maar geld op,weet ik zeker.
Reactie geplaatst door R03l4nd op 14-01-2010 om 20:39
3 miljard?
niet veel maar ik denk iets minder als dat
Reactie geplaatst door Mitch op 14-01-2010 om 20:11
Haha de heren lopen de zeuren over de realisatie en financiering ervan, maar dit is een redding voor Feyenoord, een geweldige kans voor het WK en Rotterdam wordt met dit sportpark een van de mooiste en belangrijkste sportsteden ter wereld.

Trouwens als dat WK wordt binnen gehaald kun je al rekenen op inkomsten a 3 miljard euro!
Reactie geplaatst door R03l4nd op 14-01-2010 om 19:48
200 miljoen?
nu worden er al transfers betaald door externe financiers, zullen er dan niet aardig wat mensen zijn die dat ook willen doen met die schuld als feyenoord weer aan de top staat? en dan spreek ik gewoon over veeel financiers he
Reactie geplaatst door Dennis_Doesburg op 14-01-2010 om 19:44
je moet het lenen van 200 miljoen zien als een soort hypotheek, waarvan ze waarschijnlijk maandelijks aflossen. Bovendien gaat de komst van het stadion zorgen voor grote evenementen, waardoor er veel sponsoren en bedrijven geďnteresseerd zullen raken in Feyenoord. Denk dat een nieuw stadion Feyenoord's redding kan zijn.
Reactie geplaatst door Bla op 14-01-2010 om 19:34
Jammer dat de Kuip weggaat, maar stadions kunnen niet eeuwig mee.

Handig ook zo'n Intercity-station, vaak genoeg voor een dicht hek gestaan bij dat tijdelijke stationnetje..

Negatief stemadvies 3 maart: SP.
Reactie geplaatst door Mensini op 14-01-2010 om 19:18
Kan Jan Marijnessen (Feyenoordsupporter) niet ff ingrijpen in Rotterdam?
Reactie geplaatst door R03l4nd op 14-01-2010 om 19:18
Hoe veel zit en sta plaatsen moet het stadion eigenlijk gaan hebben?
Reactie geplaatst door Matthew23 op 14-01-2010 om 18:53
@kappa20

niet alleen door het moderne voetbal hoor, ook omdat het een oud stadion is, waar Feyenoord zelf weinig aan verdient.
Reactie geplaatst door FR12/1992 op 14-01-2010 om 18:31
@ kappa
om het grote voetbalfestijn dat hier misschien plaats gaat vinden niet te vergeten
dan wordt de finale mooi in r'dam gespeeld :D
geloof me, de mensen die achter de financiën zitten hebben hier een goede overweging gemaakt, het gaat immers om 200 miljoen
Reactie geplaatst door [FR]1908 op 14-01-2010 om 18:04
Tuurlijk SP wilt stoppen, die geven liever 200Miljoen aan dat tuig uit Noord-Afrika.

voel je niet persoonlijk aangevallen als je daar ook vandaan komt !
Reactie geplaatst door fr-rutger op 14-01-2010 om 17:55
200 miljoen lenen hoeft geen probleem te zijn. Je hoeft het immers niet binnen 2 jaar terug te betalen. Verder kan Feyenoord (of het stadionbeheer) verdienen aan de concerten/WK/andere evenementen.
Als die 200 miljoen maar niet tegen 12 procent gaan....
Reactie geplaatst door R03l4nd op 14-01-2010 om 17:52
@loyalandloud
ik denk dat iedereen de kuip zou willen houden, maar wat wouzer zegt, je hebt eigenlyk een groter stadion nodig om bij de nationale, en later hopelyk ook bij de internationale top te komen en het zal natuurlijk je inkomsten verhogen
Reactie geplaatst door wauzer op 14-01-2010 om 17:50
Ik hoor maar mensen klagen over geen sfeer in een nieuw stadion, volgens mij komen er nog steeds dezelfde mensen. Het is nou eenmaal een must om aan te haken bij de nationale top of internationale suptop. De 'oude' Kuip kost alleen maar geld ipv het wat oplevert.
En geen sfeer in een half vol stadion, neem aan dat de mensen die dat zeggen er niet waren bij de amstel cup wedstrijden laatste jaren waar maar 1 ring open was.

Sfeer maak je zelf, en heb je geen anderen voor nodig!
Reactie geplaatst door LoyalAndLoud op 14-01-2010 om 17:49
Ik ben zo bang voor een sfeerloos leeg stadion. Van mij hoeft het niet, ik ben ruim tevreden met het huidige stadion.
Reactie geplaatst door Frpride op 14-01-2010 om 17:42
Haha weet dus al dat ik niet op de SP ga stemmen ;)

Ik ben toch erg benieuwd naar het nieuwe stadion. Aan de ene kant is het een must maar aan de andere kant hoort De Kuip bij Feyenoord. Daarom hoop ik dat het er 't zelfde eruit gaat zien als de 'oude' Kuip alleen groter.
Reactie geplaatst door dwayne.fr op 14-01-2010 om 17:41
het is niet alleen in het belang van feyenoord.
maar ook van nederland zelf willen ze ooit en wk ofzo organiseren en er kunnen natuurlijk nog meerdere dingen gehouden worden.
Reactie geplaatst door R03l4nd op 14-01-2010 om 17:40
@ kappa 20
ja dat is wel waar, maar dan moet je wel een optie tot uitbreiden houden, net als het san siro die is volgens mij ook een tijdje geleden vergroot
Reactie geplaatst door Kappa20 op 14-01-2010 om 17:38
@R03l4nd
Natuurlijk moeten we bij Feyenoord letten op de financiën. Maar ben jij bereid de sfeer in het stadion op te geven voor een extra zakcentje? Ik niet. Ik ben pas in de 2e plaats voor Feyenoord voor de prestaties. In de eerste plaats ben ik voor Feyenoord vanwege de sfeer, het stadion en alles rondom Feyenoord. Het liefst blijf ik in de Kuip, maar dat kan door dat vervloekte modern voetbal niet meer. Een stadion met een capaciteit van 70.000 met de optie op meer is in mijn ogen beter. Dan kun je in principe ook de extra inkomsten van concerten behouden en tijdens grote wedstrijden extra capaciteit genereren. Tijdens mindere wedstrijden heb je niet zo'n zielig gezicht in de Kuip.
Reactie geplaatst door R03l4nd op 14-01-2010 om 17:35
70 000?
als je er een goed stadion van maakt en 90 000 doet kan je nog groeien, het zal niet elke wedstrijd vol zitten, zorgt misschien voor minders sfeer maar het is beter voor andere inkomsten als concerten en met bepaalde wedstrijden zal het helemaal gevuld zijn!
Post een reactie!
U moet ingelogd zijn om een reactie te plaatsen.