De leden van VNO-NCW Oostland en Westland waren woensdag 26 mei te gast in De Kuip bij Feyenoord Rotterdam. Bijna 180 ondernemers luisterden geboeid naar het betoog van directieleden Gudde en Jacobs, maar genoten ook van de rondleiding door De Kuip. Mark Koevermans presenteerde de plannen voor het opzetten van een Business Club Oostland/Westland.
Annette Docter
De bijeenkomst in de Puck van Heel Zaal van De Kuip werd geopend door Joop Gardien, voorzitter van VNO-NCW Westland dat dit keer de gezamenlijke bijeenkomst van beide afdelingen van de werkgeversorganisatie had georganiseerd. Hij refereerde kort aan de economische crisis waarin veel bedrijven verkeren. “We zullen er samen in deze tijd van crisis de schouders onder moeten zetten. Alleen mopperen of de kop laten hangen zet geen zoden aan de dijk. We moeten het met elkaar doen”, aldus Gardien die vervolgens het woord gaf aan Eric Gudde, algemeen directeur van Feyenoord Rotterdam.
Een voetbalclub die weet wat het is om financieel in de problemen te zitten. Een club ook die zich ervan bewust is dat bij de pakken neerzitten geen nut heeft. Gudde schetste de aanwezige ondernemers een beeld van de ommekeer die de negatieve financiële situatie bij Feyenoord momenteel ondergaat. Er is en wordt nog steeds op tal van fronten enorm bezuinigd.
Daarnaast genereert Feyenoord door op sportief en maatschappelijk gebied actief te zijn, nieuwe inkomsten. Hierbij hebben veel partijen baat, zowel Feyenoord als de jeugd, de wijk of de talentvolle voetballer. Aan het eind van zijn betoog lichtte hij ook de plannen voor een nieuw voetbalstadium aan de Maas toe. Plannen waarover de Rotterdamse gemeenteraad eind van het jaar waarschijnlijk een besluit zal nemen.
Na Gudde kwam Bleiswijk Onno Jacobs aan het woord. Jacobs is financieel directeur bij Feyenoord en hij ging in op het ontstaan van de torenhoge schuldenlast bij de Rotterdamse voetbalclub, maar ook over het financieel herstel dat gaande is.
Oud-voetballer
Na dit financieel verhaal dat voor ondernemers zeer herkenbaar moet zijn geweest, betrad Ben Wijnstekers het podium. De oud-international en sterspeler van Feyenoord vertelde dat hij het Feyenoord-gevoel nooit is kwijtgeraakt en nog nauw bij de club verbonden is. De voetballer zat tussen twee generaties voetballers in, die van Krol en Van Hanegem, maar ook die van Van Basten en consorten. Wijnstekers zegt uiteindelijk van Cruijff het meest te hebben opgestoken.
Business Club
Tot slot kondigde Mark Koevermans aan te willen peilen of een Business Club Oostland / Westland haalbaar is. De voormalig proftennisser woont momenteel in Bergschenhoek en is sinds april 2009 commercieel directeur bij Feyenoord. Hij vertelde over de verschillende mogelijkheden die Feyenoord bedrijven te bieden heeft. Het zou voor ondernemers in de regio’s Oostland en Westland ook interessant kunnen zijn door middel van een eigen Feyenoord Business Club Oostland / Westland units te huren en te profiteren van de bij de B2B behorende activiteiten.
Wie zich nader wil laten informeren, kan via de website van Feyenoord nadere informatie krijgen.
Hoe leuk het bijwonen van een wedstrijd van Feyenoord voor ondernemers kan zijn, werd tijdens de rondleiding getoond. In vier groepen lieten enthousiaste medewerkers zien en horen dat er maar één stadion en één club is; een club waar evenals in het bedrijfsleven daadkracht voorop staat en woorden al snel te veel zijn.
De bijeenkomst werd afgesloten met een buffet.
Plaats reactie
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties